Powody, dla których warto powiedzieć Tak basenom dla dzieci

Zastanawiasz się, czy baseny dla dzieci z wodą termalną lub bez niej są tego warte? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! 

Basen jest nie tylko doskonałym dodatkiem do Twojej nieruchomości, ponieważ również zbliża całą rodzinę. Baseny to świetny sposób na stworzenie cenniejszych wspomnień dla rodziców i ich pociech, miejsce, w którym mogą się związać i bawić pod słońcem. 

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, oto kilka najważniejszych powodów, aby dodać basen do domu dla swoich dzieci:

Wspaniała wymówka, by ćwiczyć 

Branie kąpieli w basenie oferuje długą listę korzyści, takich jak poprawa zdrowia sercowo-naczyniowego. Zajęcia w wodzie są również jednymi z najlepszych sposobów na zachęcenie dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu i bycia bardziej aktywnym. Najlepszą rzeczą jest to, że nawet nie będą wiedzieć lub zauważyć, że ćwiczą, ponieważ są zbyt zajęci zabawą!

Baseny to świetny sposób na stworzenie cenniejszych wspomnień dla rodziców i ich pociech. Źródło: Thermana Laško

Baseny domowe są bardziej higieniczne

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś pływać w basenie publicznym, na pewno wiesz, że nie zawsze są one najczystsze i najbardziej higieniczne. W rzeczywistości, baseny publiczne mogą narazić Twoje dzieci na choroby wywołane przez różne pasożyty, zarazki, bakterie i wirusy. 

Chociaż operatorzy basenów mogą używać bromu i chloru, aby utrzymać te niebezpieczne patogeny na dystans, płytki koniec basenu zaprojektowany jako miejsce zabaw dla dzieci nie jest tak naprawdę traktowany tymi chemikaliami. 

Ale z basenami dla dzieci w domu, rodzice mogą mieć pełną kontrolę nad czystością wody i utrzymaniem całego basenu. Daje to spokój ducha wiedząc, że dzieci będą się bawić w bezpiecznej i czystej wodzie wolnej od patogenów. 

Zajęcia w wodzie są również jednymi z najlepszych sposobów na zachęcenie dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu i bycia bardziej aktywnym. Źródło: Thermana Laško

Dobre dla niektórych warunków zdrowotnych 

Pójście na pływalnię może również rozwiązać kilka problemów zdrowotnych. Na przykład, dzieci cierpiące na astmę są mniej narażone na atak podczas pływania. To nie jest coś, co można uzyskać z innych form ćwiczeń. 

Poza tym, zajęcia w wodzie termalnej są również idealne dla dzieci, które przechodzą rekonwalescencję po urazach i tych, którzy cierpią z powodu niepełnosprawności, która ogranicza lub wpływa na mobilność. 

Pielęgnuj przyjazną rywalizację

Pozwalając swoim dzieciom nauczyć się motywacji i pozytywnej konkurencji w młodym wieku, może pomóc im na więcej sposobów niż jeden. Baseny są świetnym miejscem, w którym można wykorzystać gry i umiejętności pływackie do nauki. Pływanie może nawet przenieść się na inne formy sportu, ponieważ może wzmocnić siłę, wytrzymałość, elastyczność i koordynację. 

Branie kąpieli w basenie oferuje długą listę korzyści, takich jak poprawa zdrowia sercowo-naczyniowego. Źródło: Thermana Laško

Zachęcaj dzieci do bycia bardziej towarzyskimi

Teraz bardziej niż kiedykolwiek wydaje się, że starsze, a nawet młodsze dzieci mają oczy stale przyklejone do ekranu swoich urządzeń. Jeśli masz trudny czas przekonania swoich dzieci do odejścia od swoich smartfonów i tabletów, uzyskanie basenu może być w stanie pomóc. 

Zaproszenie dzieci na wesołe popołudnie wypełnione zajęciami w wodzie z pewnością zachęci je do wyjścia ze swoich skorup i bycia bardziej towarzyskim. Byłoby nawet wspaniale, gdybyś mógł zaprosić inne dzieci, aby uczynić to doświadczenie bardziej przyjemnym. 

Zabierz wszystkich na zewnątrz

Kontynuując powyższą korzyść, niedobór witaminy D może skutkować utratą gęstości kości, a w końcu może doprowadzić do złamań, a nawet osteoporozy. Komórki skóry syntetyzują witaminę D po wejściu w kontakt z promieniami UVA i UVB słońca. 

Oznacza to, że baseny dla dzieci nie tylko pozwolą im cieszyć się relaksującą wodą termalną, ale także zachęcą wszystkich do zgromadzenia się na zewnątrz i wygrzewania się na słońcu. 

Należy tylko pamiętać, aby unikać nadmiernej ekspozycji na słońce w godzinach od 11 rano do 4 po południu. Rodzice powinni zadbać o to, by ich pociechy nie uległy poparzeniom słonecznym. 

Wspieranie zarządzania stresem 

Rodzice nie są jedynymi, którzy biorą żniwo stresu teraz i wtedy. Tak, nawet dzieci mogą dostać trochę frazzed od czasu do czasu. Dobrze, że pływanie jest jednym z najlepszych sposobów na złagodzenie stresu u dzieci. Aktywność w wodzie pomaga uwolnić „czuć się dobrze” hormon endorfin, które oferują niezwykły wpływ na zmniejszenie stresu. 

Wspieranie rozwoju psychicznego

Badania wykazały, że zajęcia w wodzie mogą przynieść dzieciom korzyści psychiczne, poznawcze i emocjonalne. Ćwiczenia w wodzie, na przykład, mogą zwiększyć przepływ krwi do mózgu i poprawić jasność, skupienie i pamięć. Poza tym, jeśli wprowadzisz swoje dzieci do pływania wcześniej, rozwój ich mózgów będzie również lepszy. 

Ułatw sobie czas snu

Wierzcie lub nie, ale pływanie może ułatwić i przyspieszyć zasypianie dzieci. Podczas gdy pływanie jest przyjemne i zabawne, jest to również męczące i uciążliwe zajęcie. Po spędzeniu kilku godzin w basenach dla dzieci, będą one bardziej niż gotowe, aby uderzyć do worka. W rzeczywistości mogą nawet zasnąć wcześniej niż zwykle. 

Więcej czasu dla rodziny

Przy gorączkowym trybie życia większości rodzin w dzisiejszych czasach, z rodzicami zajętymi pracą i dziećmi wypełnionymi zajęciami szkolnymi, zebranie wszystkich stało się trudniejsze niż kiedykolwiek. Jednak dodanie basenu do domu daje całej rodzinie szansę na spędzenie więcej cennego czasu razem. 

Spróbuj to sobie wyobrazić. Twoje dzieci pluskają się w basenie, mama leży na krześle czytając dobrą książkę, a tata jest zajęty grillowaniem jakiegoś pysznego jedzenia na pokładzie basenu. Każdy ma szansę zrobić to, co kocha robić najbardziej w tym samym miejscu, które jest idealnym uosobieniem specjalnego czasu jakości dla całej rodziny. 

Porady dotyczące korzystania z basenów dla dzieci 

Jest kilka rzeczy, na które trzeba uważać, jeśli chodzi o baseny dla dzieci. Należą do nich następujące:

Hydrocution 

Powiedz dzieciom, żeby przed pływaniem odczekały co najmniej dwie godziny po posiłku i wchodziły do wody powoli. 

Bezpieczeństwo 

Zawsze, w każdych okolicznościach, należy uważnie obserwować dzieci w pobliżu basenu. Barierki lub listwy przykrywające mogą zapewnić dodatkową ochronę, gdy nie korzystamy z basenu.

Skóra

Jak wspomniano wcześniej, nadmierna ekspozycja na słońce jest niebezpieczna, a ostatecznym sygnałem ostrzegawczym, że masz już dość, jest oparzenie słoneczne. Unikaj wystawiania się na słońce między godziną 11 a 16. Noś okulary przeciwsłoneczne i kapelusze. Dla dzieci dostępne są również kombinezony chroniące przed promieniowaniem UV. Chroń odsłonięte obszary skóry za pomocą filtrów przeciwsłonecznych, gdy wskaźnik UV jest wyższy niż 3%. 

Artykuły z tej samej kategorii:


Opublikowano

w

przez

Tagi: