Uzdrowiska w Słowenii

Pomimo niewielkich rozmiarów, w Słowenii wszędzie można znaleźć liczne źródła mineralne i naturalne. Nawet najbardziej wymagający goście z pewnością znajdą tu spa dostosowane do stopnia dobrego samopoczucia, które zaspokoi ich gusta i preferencje.

Rzymianie jako pierwsi dostrzegli zdrowotne właściwości tutejszych wód. Byli również odpowiedzialni za rozwój źródeł termalnych oraz wysokiej klasy saun i spa, z których część jest wykorzystywana do dziś.

Read more

Powody, dla których warto powiedzieć Tak basenom dla dzieci

Zastanawiasz się, czy baseny dla dzieci z wodą termalną lub bez niej są tego warte? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! 

Basen jest nie tylko doskonałym dodatkiem do Twojej nieruchomości, ponieważ również zbliża całą rodzinę. Baseny to świetny sposób na stworzenie cenniejszych wspomnień dla rodziców i ich pociech, miejsce, w którym mogą się związać i bawić pod słońcem. 

Read more

Zakochaj się w muzycznym Salzburgu

Salzburg

Salzburg jest znany jako jedno z najpiękniejszych miast w Austrii. Jest jednak jeden dobry powód, dla którego wiele osób jest podekscytowanych, aby zobaczyć to miasto. To miasto jest tak utalentowane muzycznie, że nawet jeśli nie masz żadnych muzycznych inklinacji, z pewnością będziesz się dobrze bawił zwiedzając to miejsce. 

Niezależnie od tego, czy masz wrodzone zamiłowanie do muzyki, w chwili przybycia do tego austriackiego klejnotu czeka na Ciebie wiele atrakcji.

Read more

Przepyszne potrawy, których trzeba spróbować na Mauritiusie

Mauritius to kraj wyspiarski u wybrzeży Afryki

Mauritius jest często nazywany tyglem smaków, ponieważ oferuje ekscytującą mnogość potraw z różnych kuchni. 

Na Mauritiusie znajduje się kilka rynków, na których można znaleźć produkty spożywcze z różnych części świata. Ciekawostką jest jednak to, że tak naprawdę nie ma odrębnej kuchni maurytyjskiej. Na wyspie nie było żadnych mieszkańców, aż do czasu, gdy przez Ocean Indyjski dotarli do niej portugalscy podróżnicy. 

Gdy rządy kolonialne przekształciły Mauritius w kolonię plantacyjną, na wyspę sprowadzono do pracy najemnych służących i niewolników z niektórych części Afryki i Azji Południowej. Niedługo potem nastąpiła również migracja dobrowolna.

Read more