Uzdrowiska w Słowenii

Pomimo niewielkich rozmiarów, w Słowenii wszędzie można znaleźć liczne źródła mineralne i naturalne. Nawet najbardziej wymagający goście z pewnością znajdą tu spa dostosowane do stopnia dobrego samopoczucia, które zaspokoi ich gusta i preferencje.

Rzymianie jako pierwsi dostrzegli zdrowotne właściwości tutejszych wód. Byli również odpowiedzialni za rozwój źródeł termalnych oraz wysokiej klasy saun i spa, z których część jest wykorzystywana do dziś.

Turystyka wellness oparta na uzdrowiskach ma w Słowenii długą i ciekawą tradycję: udokumentowane wzmianki o uzdrowiskach sięgają roku 1228, a już w 1767 roku nastąpił ich oficjalny debiut w postaci pakietów wellness oferujących kąpiele uzdrowiskowe i zakwaterowanie. .

Pomimo niewielkich rozmiarów, w Słowenii wszędzie można znaleźć liczne źródła mineralne i naturalne. Źródło: Thermana Laško

Co sprawia, że uzdrowiska są popularne w Słowenii?

Obecnie turystyka spa i wellness jest jedynym sektorem, który nie ucierpiał z powodu negatywnych skutków recesji. Zamiast tego, przez lata nadal się rozwijała i rosła.

Stoją za tym właściwie trzy kluczowe powody.

Pierwszym z nich jest to, że oferta spa i wellness jest zawsze dostępna, niezależnie od pogody, przez cały rok.

Po drugie, świadomość holistycznego i zdrowego stylu życia nie tylko rośnie obecnie, ale staje się nową normą. Szeroki wybór produktów, zabiegów i ćwiczeń z różnych stron świata stał się łatwo dostępny dzięki internetowi, a ta nowa świadomość staje się popularna wszędzie. W rzeczywistości można z całą pewnością stwierdzić, że do tej pory prawie każdy zrozumiał znaczenie dobrego samopoczucia umysłu i ciała oraz zrównoważonej diety.

Nawet najbardziej wymagający goście z pewnością znajdą tu spa dostosowane do stopnia dobrego samopoczucia, które zaspokoi ich gusta i preferencje. Źródło: Thermana Laško

Po trzecie i z pewnością nie mniej ważne: ludność w Europie jest coraz starsza, co oznacza większą potrzebę rozwiązania problemów zdrowotnych związanych ze starzeniem się.

Dodatkowo, kto nie chciałby wyglądać cudownie i zachować formę jak najdłużej, a także czuć się zdrowym i silnym przez całe życie?

Co składa się na ofertę uzdrowiskową w Słowenii

Słoweńska oferta spa składa się z ponad 130 alternatyw wellness i spa, które oferują zróżnicowany i ekskluzywny wybór zabiegów dla ciała, umysłu i urody. W kraju tym znajduje się około 87 naturalnych gorących źródeł, których temperatura wody waha się od 32 do 73 stopni Celsjusza, a każde z nich jest łatwo dostępne z różnych hoteli i spa, które zostały zbudowane wokół niego.

Turystyka wellness oparta na uzdrowiskach ma w Słowenii długą i ciekawą tradycję. Źródło: Thermana Laško

Słowenia to więcej niż uzdrowiska

Choć uzdrowiska należą do najbardziej atrakcyjnych ofert turystycznych, to z pewnością nie są jedyną zachętą do pobytu wellness w tym kraju.

Acquafun dla całej rodziny

Uzdrowiska w Słowenii posiadają bogate kryte i otwarte obszary rekreacji wodnej, idealne do pływania o każdej porze roku. Cała rodzina może zanurzyć się w wodnym świecie parków termalnych, pełnych ekscytujących zjeżdżalni wodnych i różnych atrakcji, które mogą zaoferować inną przygodę nawet najmłodszym.

Przerwa w środku natury

Ośrodki wellness i spa inspirują się naturą. W końcu wielokrotnie sprawdzono i udowodniono, że wykorzystanie naturalnych czynników leczniczych dostępnych w lokalnym środowisku może korzystnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

Błoto solne i inne peloidy często wzbogacone o minerały mogą być stosowane w celach estetycznych, relaksacyjnych i leczniczych.

Korzystne inhalacje aerozolowe, takie jak inhalacje ziołowe, mogą pomóc w oczyszczeniu dróg oddechowych i są doskonałe do relaksacji.

Torf to kolejny bezcenny skarb zalesionych górskich mokradeł o dobroczynnym działaniu na różne problemy zdrowotne, często dodawany do kąpieli.

Z drugiej strony, delikatna morska bryza w połączeniu ze świeżym górskim powietrzem może mieć istotny pozytywny wpływ na poprawę zdrowia i samopoczucia człowieka.

Słoweńska gościnność w najlepszym wydaniu

Uzdrowiska w Słowenii idą w parze z otaczającym je środowiskiem lokalnym i życzliwością mieszkańców. Miejscowi chętnie podzielą się z Tobą swoją kulturą i tradycjami.

Na co czekasz, aby zorganizować swój wyjazd?

Artykuły z tej samej kategorii:


Opublikowano

w

przez

Tagi: