Salzburg

Zakochaj się w muzycznym Salzburgu

Salzburg jest znany jako jedno z najpiękniejszych miast w Austrii. Jest jednak jeden dobry powód, dla którego wiele osób jest podekscytowanych, aby zobaczyć to miasto. To miasto jest tak utalentowane muzycznie, że nawet jeśli nie masz żadnych muzycznych inklinacji, z pewnością będziesz się dobrze bawił zwiedzając to miejsce. 

Niezależnie od tego, czy masz wrodzone zamiłowanie do muzyki, w chwili przybycia do tego austriackiego klejnotu czeka na Ciebie wiele atrakcji.

Doświadczenie Dźwięki muzyki Tour

Jest coś takiego w Hollywood, co sprawia, że psuje ono wizerunek danego miasta, zwłaszcza takiego, które zyskało popularność dzięki najdłużej istniejącemu filmowi muzycznemu wszech czasów, przyciągającemu co roku ponad 300 000 turystów. Ale nawet jeśli niektóre sceny z filmu z 1965 roku można znaleźć w samym sercu miasta, to większość z nich pozostaje poza nim, a dostęp do nich możliwy jest jedynie po dokładnym zaplanowaniu i uzyskaniu specjalnego pozwolenia. Oczywiście możesz także wskoczyć do autobusu, który zabierze Cię na wycieczkę The Sound of Music Panorama Tours. 

Oryginalna trasa koncertowa Sound of music – Salzburg, Austria

Teraz, jeśli jesteś kimś, kto preferuje odbijanie się i zwiedzanie w swoim własnym słodkim czasie, udanie się na wycieczkę autobusową może nie brzmieć jak świetna opcja. Jednak w momencie, gdy pójdziesz na tę przejażdżkę, możesz oczekiwać, że będziesz miał jedno z najbardziej zabawnych doświadczeń, jakie kiedykolwiek miałeś. Wycieczka autobusowa często wypełnia się podekscytowanymi fanami Dźwięków muzyki, którzy śpiewają do piosenek How Do You Solve a Problem Like Maria, My Favorite Things, Do Re Me i wszystkich znanych utworów z filmu, podczas gdy przez okno podziwiają zielone widoki Salzburga (https://ganzeweltreisen.de/verliebe-dich-in-die-musikstadt-salzburg/). Panorama Tours wymyśliła również harmonogram śpiewania piosenek, który działa codziennie przez cały rok, głównie dlatego, że jest na niego duże zapotrzebowanie. 

Wycieczka zatrzymuje się przy kilku atrakcjach, takich jak druga część stawu Schloss Leopoldskron, biała altana popularna w filmie Sixteen Going on Seventeen. Zwróć uwagę, że jest ona dostępna tylko wtedy, gdy zatrzymasz się na terenie posiadłości. Trasa prowadzi przez obrzeża Villa Trapp, następnie kieruje się do kościoła, w którym kapitan Von Trapp i Maria zawiązali węzeł, a kończy się w oszałamiającym Schloss Mirabell w mieście. Możesz również zatańczyć na fontannie Pegaza i zrobić sobie wspaniałe zdjęcie z popularnymi schodami w Ogrodach Mirabell w tle. 

Ta wycieczka daje również możliwość poznania otaczającej zielonej przyrody Salzburga i zobaczenia Untersberg lub panoramy, która została użyta w scenach otwierających Dźwięki muzyki. Chociaż miasto obfituje w ścieżki rowerowe i ogrody, wspaniałe pasma górskie Festungberg, Kapuzinerberg i Mönchsberg obejmują miasto z rzeką Salzach dzielącą nowoczesne i stare dzielnice. 

Autokar Panorama Tours pozwala również przemierzać górskie doliny, mijać pół tuzina jezior, które przybliżą Państwu kraj związkowy Salzburgerland i jego zachwycającą różnorodność. 

Miłośnicy musicalu „Dźwięki muzyki” nie mogą przegapić okazji, aby przejechać się autobusem Panorama Tours po głównych miejscach filmu, jak również po okolicznych jeziorach. Salzburski Teatr Marionetek i Salzburski Teatr Państwowy wystawiają musical.

Uczcij Mozarta podczas swojej wizyty 

Mozart jest bez wątpienia najpopularniejszym synem Salzburga, urodził się i wychował w tym mieście i na zawsze pozostał częścią jego spuścizny. 

Mozart urodził się w 1756 roku przy Getreidegasse 9 i dziś jego fani, a nawet nie-fani, zbiegają się, aby zrobić sobie zdjęcie przed jaskrawo pomalowaną żółtą fasadą budynku, w którym obecnie znajduje się stała wystawa poświęcona jego karierze i życiu.

Pomnik mozarta w salzburgu
Plac Mozarta znajduje się w centrum starego miasta Salzburga

Kiedy już skończycie robić zdjęcia, koniecznie zjedzcie kęs lub dwa czekolady Mozartkugel, której niebiesko-srebrne opakowanie służy jako znak, że jest to Oryginalny Salzburski Mozartkugel. Jest to prawdziwy produkt, w przeciwieństwie do złotego i czerwonego opakowania Mozartkugel, które można znaleźć na pamiątkę w innych częściach Austrii. Mozartkugel jest również bardzo dumny z Mozartkugel, smacznej kombinacji zielonego marcepanu, pokrytego ciemną czekoladą i nugatem, który można kupić w Furst na Brodgasse.

W 1890 roku Paul Furst, mistrz cukierniczy, wymyślił ten smakołyk i nazwał go na cześć kompozytora miasta, który nie był jeszcze wtedy tak popularny. Do dziś ten smakołyk jest produkowany ręcznie według oryginalnej receptury. Smakuje on nawet o wiele lepiej niż te produkowane masowo. 

Poznaj pochodzenie pieśni Cicha noc

Zima w Salzburgu należy nie tylko do najbardziej romantycznych miejsc związanych z Bożym Narodzeniem i adwentem. Na wypadek, gdybyście jeszcze nie wiedzieli, miasto to jest również miejscem pochodzenia popularnej pieśni Cicha noc. Uważana za najbardziej popularną ze wszystkich kolęd, miasto jest kluczowe dla powstania tej pieśni z siedmioma miejscami, które są z nią związane.

Joseph Mohr
Autorem niemieckiego oryginalnego tekstu Cichej nocy jest pastor Joseph Mohr

W mieście urodził się i mieszkał przy Steingasse 31 autor tekstu pieśni Cicha noc, Joseph Mohr. Około pół godziny drogi od miasta, w szeroko pojętej Ziemi Salzburskiej, można również wstąpić do wioski Arnsdorf. To tutaj Franz Xaver, nauczyciel, skomponował po raz pierwszy Cichą Noc, zanim przeniósł się do pobliskiej wioski Oberndorf, gdzie znajduje się kaplica Cichej Nocy. 

200 lat Cichej nocy

Jak widzicie, w Salzburgu czeka na Was wiele ekscytujących rzeczy, niezależnie od tego, czy jesteście fanami muzyki, czy nie. Upewnij się, że uhonorujesz legendy w momencie przybycia do miasta i wyruszysz w muzyczną podróż. A kiedy już skończysz swoją muzyczną wycieczkę, możesz zacząć odkrywać historie kryjące się za sztuką, architekturą, modnymi dzielnicami i starymi alejkami, które są jeszcze większym powodem, dla którego warto odwiedzić to miasto. 

Artykuły z tej samej kategorii:


Opublikowano

w

przez

Tagi: