Lublana jako Twój najlepszy wybór dla luksusowych apartamentów

Poszukiwanie luksusowych apartamentów w stolicy Lublany staje się coraz bardziej popularne, a Słowenia została niedawno okrzyknięta jednym z dziesięciu najlepszych na świecie miejsc do inwestowania w nieruchomości. Prognozowany wzrost gospodarczy w tym kraju ma wynieść ponad 280% w ciągu najbliższej dekady. 

Stolica jest oczywistym miejscem zakupu nieruchomości dla zagranicznych inwestorów, dzięki rosnącemu popytowi i brakowi wysokiej jakości nieruchomości. Istnieją również ekscytujące możliwości uzyskania solidnych dochodów z wynajmu i wzrostu kapitału. 

Poszukiwanie luksusowych apartamentów w stolicy Lublany staje się coraz bardziej popularne.

Słowenia należy do krajów, które niedawno stały się częścią Europejskiej Unii Gospodarczej. Może się również pochwalić najsilniejszym wzrostem gospodarczym wśród innych nowych państw członkowskich. 

Ten wzrost gospodarczy i nowy optymizm koncentrują się głównie w Lublanie, która wytwarza około 25% całkowitego produktu krajowego brutto Słowenii. 

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o Lublanie i dlaczego jest to idealne miejsce na zakup nieruchomości:

Rynek nieruchomości w Lublanie

Ceny nieruchomości w Lublanie gwałtownie rosną i wygląda na to, że w najbliższych latach zyski będą kontynuowane. 

Rygorystyczne ograniczenia w planowaniu przestrzennym i ograniczona podaż mieszkań to kluczowe czynniki tego wzrostu. Mówiąc wprost, podaż jest niższa niż popyt i oczekuje się, że trend ten utrzyma się nawet w najbliższej przyszłości. 

Stolica jest oczywistym miejscem zakupu nieruchomości dla zagranicznych inwestorów, dzięki rosnącemu popytowi i brakowi wysokiej jakości nieruchomości.

Miasto

Miasto Lublana jest często uważane za mniejszą, bardziej kameralną, ale mniej rozwiniętą pod względem wyglądu wersję Pragi. W okolicy panuje żywa, kosmopolityczna atmosfera, a większość mieszkańców stanowią osoby poniżej 30 roku życia. Lublana posiada również spektakularną barokową architekturę, piękne średniowieczne budynki i strzeliste wieże kościołów. 

W pierwszej połowie 20th wieku Jože Plečnik ukształtował wygląd współczesnej Lublany. Plečnik pochodził z miasta i był świetnym architektem. Jego następcy uzupełniali krajobraz miasta. Kreacje Nowej Fali młodych architektów również nadały miastu niepowtarzalny wygląd i klimat, który do dziś zachwyca wszystkich odwiedzających. 

Populacja miasta wynosi około 270 000, co sprawia, że miasto jest zwarte i małe, z doskonałymi połączeniami transportowymi, dzięki którym przemieszczanie się jest łatwe, proste i szybkie. 

Najbardziej turystyczny sezon trwa od czerwca do września, kiedy to na porządku dziennym jest al fresco, a temperatury wahają się od przyjemnych i ciepłych do wilgotnych i gorących. Dlatego też jesień jest uważana za najlepszy czas na odwiedzenie Lublany, zwłaszcza jeśli szukasz luksusowych apartamentów. Pogoda jest wciąż ciepła, a liście spadają z drzew, nadając miastu przyjazną i gościnną atmosferę. 

Ceny nieruchomości w Lublanie gwałtownie rosną i wygląda na to, że w najbliższych latach zyski będą kontynuowane. 

Zima jest często mroźna, ale turystów przyciąga śnieg. Dzięki temu, że stoki narciarskie znajdują się w odległości krótkiej jazdy samochodem, wielu turystów zatrzymuje się w mieście w ramach swojej wycieczki do Słowenii. Wykorzystują też ten czas na odkrywanie wielu uroków okolicy. Wybrzeże Adriatyku, region Kras, obszary uprawy winorośli, wiele zabytkowych miast i bujne góry znajdują się w odległości kilku godzin jazdy samochodem. Miasto jest również doskonałą bazą wypadową do zwiedzania pobliskich krajów, takich jak Chorwacja, Austria i Włochy. 

Ponieważ obecnie istnieją tanie linie lotnicze z regularnymi lotami na lotnisko Jože Pučnik w mieście, dostęp stał się łatwiejszy niż kiedykolwiek, co prowadzi do wzrostu liczby zarówno zagranicznych nabywców nieruchomości, jak i turystów. 

Poznawanie Lublany

Jest wiele rzeczy, które czekają na Ciebie w momencie, gdy postawisz stopę w największym mieście i stolicy Słowenii. Jednak może zaskoczy Cię fakt, że najlepiej zwiedzać je pieszo, ponieważ nie jest tak duże jak inne metropolie. A jeśli poczujesz się zmęczony po całym spacerze, możesz być pewien, że nigdy nie będziesz zbyt daleko od licznych nadrzecznych kawiarni i barów. 

Ale jedną z zaskakujących ciekawostek na temat miasta jest to, że wiele z jego dzisiejszego uroku jest tak naprawdę wynikiem katastrofy. Niszczycielskie trzęsienie ziemi w 1895 roku sprawiło, że większość tego miejsca legła w gruzach. Na szczęście Plečnik wykorzystał gruzy do zaprojektowania niesamowitych secesyjnych budynków, które do dziś cieszą oczy turystów. 

Lublana została również wybrana jako Zielona Stolica Europy w 2016 roku. Dziś centrum miasta jest w większości wolne od samochodów. Jeśli pomysł chodzenia na piechotę Cię nie fascynuje, istnieje również nowa sieć rowerowa. Transport publiczny również charakteryzuje się niską emisją, dzięki czemu miasto jest bardziej ekologiczne. 

Oto niektóre z rzeczy, które możesz zrobić podczas zwiedzania miasta Lublana. 

Wybierz się na pieszą wycieczkę 

Wycieczka piesza to jeden z najlepszych sposobów na zwiedzanie i odkrywanie nowego miasta. Jest to wspaniały sposób, aby zorientować się w sytuacji, zobaczyć najważniejsze punkty i dowiedzieć się nieco więcej o miejscu, które odwiedzasz. 

Odwiedź Plac Preszerena

Znajdujący się w samym sercu Lublany Plac Prešerena nosi imię słynnego XIX-wiecznego słoweńskiego poety France’a Prešerena. Jego utwór „Zdravljica” stał się nawet hymnem narodowym kraju. 

Nawet pomnik Prešerena ma swoją historię, ponieważ jest zwrócony w stronę okna, w którym mieszkała kiedyś jego muza i nieodwzajemniona miłość Julija Primic. Poeta po raz pierwszy zobaczył ją w 1833 roku w kościele w Trnovie i opisał jako ładną, bogatą i nie z jego ligi. 

Primic po sześciu latach poślubił innego mężczyznę i nawet jeśli Prešeren również ożenił się i miał własne dzieci z inną kobietą, Primic nadal był miłością jego życia. 

Przejdź przez słynny Tromostovje lub Potrójny Most

Zobaczycie grupę trzech mostów tuż przy placu Preszeren, ozdobionych kamiennymi balustradami i latarniami. Mostek w środku jest najstarszy i pochodzi z 1842 roku. Dopiero w 1930 roku Plečnik dobudował pozostałe dwie. Potrójny Most jest obecnie jednym z ikonicznych zabytków stolicy. 

Zacznij szukać luksusowych apartamentów w Lublanie już dziś i doświadczaj jej piękna przez cały rok! 

Artykuły z tej samej kategorii:


Opublikowano

w

przez

Tagi: