Kolor, rozmiar i kształt odpowiedni dla roślin zewnętrznych

Zalecam wybór wazonu wykonanego z naturalnych materiałów, takich jak terakota lub kamień, jeśli celem jest ukrycie roślin. Materiały te są przepuszczalne dla wody, a więc zapewniają dobry drenaż przez odparowywanie. Dobry drenaż oznacza mniejsze prawdopodobieństwo gnicia korzeni i sprawia, że roślina po przesadzeniu do gleby ma większe szanse na osiągnięcie optymalnego potencjału wzrostu.

Do umieszczenia roślin na patio, balkonie, tarasie na dachu lub w innych miejscach z twardą podłogą najlepiej nadają się donice z włókna szklanego i tworzywa sztucznego.

Jakie są najlepsze rodzaje doniczek do roślin?

Doniczki do roślin w celach estetycznych

Ozdobne donice do roślin mogą naprawdę upiększyć ogród i sprawić, że przestrzeń na zewnątrz będzie ładniejsza. Włókno szklane to piękny materiał, który można wykorzystać do tego celu. Dostępny jest w setkach kolorów, kształtów i rozmiarów, więc łatwo znaleźć idealny dla swojego ogrodu.

Włókno szklane nie jest porowate, co zapewnia lepsze zdrowie roślin, dlatego należy upewnić się, że doniczka ma otwory odpływowe na dnie.

Przeczytaj także następny artykuł: Lublana jako Twój najlepszy wybór dla luksusowych apartamentów 

Poszukiwanie luksusowych apartamentów w stolicy Lublany staje się coraz bardziej popularne, a Słowenia została niedawno okrzyknięta jednym z dziesięciu najlepszych na świecie miejsc do inwestowania w nieruchomości. Prognozowany wzrost gospodarczy w tym kraju ma wynieść ponad 280% w ciągu najbliższej dekady. 

Rozwiązanie, które zadowoli wszystkich: doniczki cachepot

Cachepot” służy do ukrycia doniczki z rośliną i nadania jej kontekstu. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko do ukrycia funkcjonalnych, ale anonimowych doniczek z roślinami, ale także do zabawy kształtami i kolorami, tworząc mały obraz w przestrzeni zewnętrznej.

https://www.youtube.com/watch?v=V0U-pOmJZFs

Do umieszczenia roślin na patio, balkonie, tarasie na dachu lub w innych miejscach z twardą podłogą najlepiej nadają się donice z włókna szklanego i tworzywa sztucznego. Są one niezwykle trwałe i wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, odpowiednich zarówno dla zimnego, jak i gorącego klimatu.

Artykuły z tej samej kategorii:


Opublikowano

w

przez

Tagi: