Lamp sufitowych

Skrócona instrukcja zakupu opraw sufitowych

Wybór opraw oświetleniowych może z łatwością stworzyć lub zepsuć projekt każdego pomieszczenia. Najlepsze elementy oświetleniowe to te, które mogą zapewnić rodzaj oświetlenia, którego potrzebujesz lub chcesz, dopasować się do wielkości pomieszczenia i uzupełnić pozostałe elementy projektu. Oprawy sufitowe to opcje oświetlenia, które warto rozważyć, jeśli potrzebujesz zarówno funkcjonalności, jak i piękna w swoim wnętrzu. 

Ale przy wszystkich różnych stylach lamp sufitowych łatwo jest się pomylić przy podejmowaniu decyzji, co najbardziej Ci odpowiada. Wybór odpowiedniej oprawy oświetleniowej zaczyna się od poznania zalet tych lamp i dostępnych stylów. 

Dlaczego warto instalować oprawy sufitowe?

Instalując lampy sufitowe można natychmiast zmienić ogólny wygląd domu. Lampy te mają odrębną konstrukcję w zależności od ich konkretnego przeznaczenia. Ich produkcja często koncentruje się na jakości i stylu. 

Lamp sufitowych
Zainstalowanie dostosowanych do konkretnego celu opraw sufitowych może natychmiast poprawić atmosferę w domu, kładąc nacisk na jakość i styl

Oznacza to, że można łatwo znaleźć oprawę sufitową, która będzie uzupełniać ogólny motyw i projekt domu. Wielu projektantów oświetlenia produkuje obecnie współczesne oprawy, które mają wygląd retro, aby dodać klasyczny akcent do każdego domu.

Ponieważ oprawy sufitowe są również dostępne w kilku wariantach, co pozwala wybrać ten, który dobrze pasuje do wystroju domu. Lampy te są dostępne w różnych rozmiarach, wzorach i typach w zależności od budżetu. 

Poniżej przedstawiono najpopularniejsze rodzaje lamp sufitowych według ich kategorii:

Stałe lampy sufitowe

Zgodnie z nazwą, te lampy sufitowe są mocowane blisko lub równo z sufitem, dzięki czemu idealnie nadają się do niskich sufitów lub średnich lub dużych pomieszczeń. Oprawy te są idealne dla tych, którzy potrzebują rozjaśnić całe pomieszczenie światłem otoczenia. 

Jak zmienić lampę sufitową | Wymiana złączki rozetowej

Światła podtynkowe

Lampy podtynkowe to płaskie elementy mocowane do sufitu. Możesz zdecydować się na małe wersje do przedpokoju, łazienki, a nawet szafy, podczas gdy większe warianty są idealne do sypialni dziecięcych, ponieważ nic nie zwisa z sufitu. 

Te oprawy sufitowe wyglądają świetnie w pomieszczeniach, których sufity są niższe niż 8 stóp wysokości. Z drugiej strony, jeśli zainstalujesz te światła na wyższych sufitach, może powstać poczucie pustki. 

Światła pośrednie LED

Zamiast montować oprawy oświetleniowe na suficie, oświetlenie pośrednie LED polega na zamontowaniu na suficie pasków świetlnych LED. Sufit będzie odbijał światło pasków, dzięki czemu można stworzyć iluzję dużej przestrzeni. Możesz nawet zmieniać kolory, jeśli wolisz diody LED zmieniające światło. 

Światła wpuszczane

Lampy te są instalowane po wewnętrznej stronie sufitu. Są idealne do pomieszczeń z niskimi sufitami i wykorzystują szklany panel do rozpraszania światła w obszarze. 

Lampy półpodtynkowe

Wymiana żarówki jest szybka i łatwa w przypadku lamp półpłaskich. Te oprawy sufitowe są często używane w małych kuchniach i jadalniach, choć można je również instalować w innych pomieszczeniach. W przeciwieństwie do swoich podtynkowych odpowiedników, lampy te jednocześnie kierują światło w górę sufitu i w dół do pomieszczenia. 

Rozjaśnij swój dom tymi oprawami sufitowymi i pozwól, aby ich piękno mówiło samo za siebie. 

Artykuły z tej samej kategorii:


Opublikowano

w

przez

Tagi: