Wskazówki, jak wybrać odpowiednie oprawy oświetleniowe do różnych pomieszczeń

Nie zdają sobie sprawy z tego, że odpowiednio dobrane oprawy oświetleniowe są niewidocznym elementem, który może przenieść projekt domu na zupełnie nowy poziom. 

Dzięki temu krótkiemu przewodnikowi po oprawach oświetleniowych poznasz kilka ważnych informacji, porad i wskazówek, jak bez wysiłku oświetlić różne pomieszczenia w swoim domu. 

Niezależnie od tego, czy dopiero planujesz budowę nowego domu, czy też stare lampy wymagają naprawy, możesz skorzystać z informacji zawartych w tym artykule, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. 

Poznaj swoje dostępne opcje

Bardzo częstym błędem popełnianym przez właścicieli domów, jeśli chodzi o oświetlenie, jest założenie, że tylko jeden rodzaj światła, a w szczególności te okropne, górne, wystarczy, aby nadać całemu pomieszczeniu spójny charakter.

Jeśli jednak zapytasz projektanta wnętrz, ten z pewnością powie Ci, że jest to dalekie od prawdy. Lampy działają najlepiej, gdy są stosowane warstwowo. 

Wiszące lampy sufitowe to jedne z najbardziej popularnych rozwiązań, które cieszą się dużym uznaniem ze względu na swoją elegancki wygląd i funkcjonalność.

Kuchnia

Oświetlenie kuchenne jest dość skomplikowane. Warto zacząć od świateł wpuszczanych. Obszary centralne, takie jak stół jadalny i wyspa kuchenna, muszą mieć żyrandole lub wiszące lampy sufitowe. Obszary robocze mogą odnieść większe korzyści z dodatkowych lamp podszafkowych. Możesz również dodać pewne źródła zadaniowe przy kuchence i zlewie. 

Pokój dzienny

Salon jest doskonałym miejscem do zastosowania oświetlenia wpuszczanego lub szynowego na całej powierzchni. Jeśli w pokoju znajduje się główne miejsce do siedzenia, można zastosować większe oprawy górne, aby je wyśrodkować. Możesz umieścić kilka lamp podłogowych, aby oświetlić każdy zacieniony kąt. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się bufet lub inny duży mebel, można dodać lampę stołową. 

Biuro 

W domowym biurze można zacząć od głównego źródła światła nad głową lub oświetlenia wpuszczanego. Pamiętaj, aby dodać lampy podłogowe lub stołowe przy miejscach do siedzenia lub w ciemnych kątach. Ważne jest także, aby w głównym miejscu pracy znajdowała się lampa biurkowa. 

Artykuły z tej samej kategorii: