Kopaczka do ziemniaków: co było wcześniej?

Kopaczka do ziemniakó

Wydaje się, że kopaczka do ziemniaków to urządzenie o banalnie prostej konstrukcji. Warto jednak zastanowić się nad tym, jak radzono sobie przed jej opracowaniem. Jaka historia stoi za jedną z najprostszych, a jednocześnie najpowszechniej używanych maszyn rolniczych. To naprawdę ciekawe.

Mroki początków

Zanim nastała pierwsza, choćby prymitywna kopaczka do ziemniaków, ludzie na pewno podejmowali próby wyrywania bulw. O ile w przypadku marchwi czy pasternaku miało to sens, to już przy ziemniakach taka metoda musiała zawieść – bulw jest dużo, a łączące je kłącza nie są na tyle mocne, żeby chwytając za łęcinę, wyrwać je z ziemi.

Read more

Eco Soiree ma wyraźny i nowoczesny design o wysokim profilu

Wydłużona jednoczęściowa toaleta TOTO Eco Soiree ma podwójny cykliczny system spłukiwania i wydłużoną przednią miskę. Jest zgodny z ADA i oferuje system o niskim zużyciu wody 1,28 gpf lub 4,8lpf. Konstrukcja obsługuje 12-calowy twardy wlot i ma profilowany zbiornik o wysokim profilu. Ta marka jest kolejnym dobrym kandydatem na najlepszą toaletę spłukującą na rynku.

Read more

EdgeStar to łatwy sposób na dostarczenie piwa do swoich spragnionych kolegów

Cztery kółka (kółka rolkowe) są dołączone i mogą być przytwierdzone do niego, dzięki czemu kegerator EdgeStar KC 2000 może być bardzo mobilny i można go łatwo ustawić w wymaganej pozycji.

Wokół kegeratora znajduje się metalowa (chromowana) poręcz zabezpieczająca, która pomaga zabezpieczyć wszelkie szkła oraz zapobiega ich upadkowi i pobiciu. Taca ociekowa wychwytuje wszelkie nadmiary piwa po jego dozowaniu. Dodatkowo, wieża ze stali nierdzewnej z kranem zapewnia schłodzone lodem, gaszące pragnienie piwo. Wreszcie, z tyłu KC2000 znajduje się zewnętrzny aluminiowy zbiornik CO2.

Read more

To najlepszy grill Weber, jaki możesz dostać za taką cenę

Gwarancja

Najlepszym wskaźnikiem trwałości tego grilla Weber Spirit II E-310 jest okres gwarancji wynoszący 10 lat zarówno dla palników, jak i części. Podwaja to długość kolejnego najbliższego konkurenta: Char-Griller Grillin Pro, z pięcioletnią gwarancją na palnik i części. Najcześciej widzimy okresy gwarancji trwające od roku do trzech lat. Fakt, że Weber stoi za swoją reputacją oraz produktem z dziesięcioletnią gwarancją, jest potężnym świadectwem jakości.

Read more

Ten typ grzejnika nie jest powszechny w domach północnoamerykańskich

Recenzja podgrzewacza wody Eccotemp L5 tankless

Przenośny bezzbiornikowy podgrzewacz wody Eccotemp L5 jest idealnym uzupełnieniem naszego systemu wodnego Campervan. Sprawdzanie rzeczywistości: wystarczy delikatna letnia bryza, aby zimny prysznic był naprawdę zimny. Dzięki Eccotemp L5 możemy się rozgrzać i cieszyć! Uważamy, że często wyznacza to granicę pomiędzy braniem prysznica, a nie braniem go.

Read more

Predator jest jednym z najpopularniejszych przenośnych generatorów

Aby moje przedsięwzięcia na świeżym powietrzu były o wiele łatwiejsze, wyposażono go w dodatkowy zestaw równoległy do ​RV, który pozwala mi połączyć ten generator z moim RV w mgnieniu oka.

Generator + inwerter

Kolejnym przydatnym faktem, o którym muszę wspomnieć w tym przeglądzie generatora Predator 2000, jest to, że jest to urządzenie będące jednocześnie generatorem i inwerterem. Co to znaczy i

Read more

Espół tnący kosiarki zapewnia stosunkowo szeroki zakres cięcia

Kontrola prędkości i łatwa obsługa Jazda Fast Hydro jest łatwa. Kierownica jest wygodna nawet po długich okresach czasu, a nawet można ustawić przekładnię biegów w tempomat, aby uzyskać płynne i łatwe koszenie. Kompaktowy rozmiar pomaga również w koszeniu, szczególnie w ciasnych miejscach, gdzie większe kosiarki utknęłyby lub nie byłyby w stanie dosięgnąć.

Read more

Pilarką łańcuchową, która łączy niektóre najlepsze cechy Husqvarny

Uruchamianie pił łańcuchowych może być czasem trudnym i frustrującym procesem i jest tylko jednym z powodów, dla których wiele osób wybiera piłę elektryczną. Jednak dzięki systemowi Smart Start firmy Husqvarna rozpalanie 445 jest stosunkowo łatwe. Oprócz zmniejszenia oporu linki rozrusznika nawet o 40%, system Smart Start jest wyposażony w zawór dekompresyjny, który zmniejsza ciśnienie w cylindrze, ułatwiając rozruch.

Read more

Podsumowanie opini o odśnieżarce Troy Bilt

Podsumowując, Troy Bilt Storm 2410 to dużo maszyny za te pieniądze. To solidna konstrukcja – niewątpliwie wytrzyma wiele nadużyć. Ale jest niezaprzeczalnie szorstki na krawędziach i w zależności od aplikacji, może nawet beznadziejnie zdystansowany przez brak bardziej nowoczesnych funkcji. Ale za tę cenę jest to solidna oferta jako tradycyjna platforma dwustopniowa. Jednak dla największej wydajności, bardziej ergonomicznych elementów sterujących i większej niezawodności jak u droższej maszyny, może być warta swojej ceny, a luka cenowa między Troy Bilt Storm 2410, a przyjaznymi dla użytkownika funkcjami szybko się zamyka.

Read more