Sofy do aranżacji wnętrz

Sofę do salonu

W ramach mebli, zwłaszcza w salonie, sofy zapewniają atrakcyjność i estetykę pomieszczenia. Dla wielu projektantów wnętrz, jest wiele do rozważenia przy projektowaniu tego mebla. Jesteś zainteresowany uzyskaniem najlepszych sof? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Wskazówki dotyczące wyboru właściwej kanapy do salonu  

Przy próbie naładowania schematu aranżacji wnętrza, istotne jest rozważenie sposobu wyboru sof. Jest kilka rzeczy do przemyślenia, czy jest to pokój gościnny, sypialnia, czy salon. Oto wskazówki, jak dobrać idealną sofę do Twojego salonu:

Sofę to doskonały sposób na zapewnienie właściwego wrażenia gościom
Sofę to królowa salonu

Weź pod uwagę skalę

Przed osiedleniem się, na której kanapie ma być uzyskana, należy znać jej rozmiar wraz z pomieszczeniem, w którym zostanie umieszczona. Na przykład, długi smoking najlepiej sprawdzi się w przestronnym pomieszczeniu. Zmierz przestrzeń pomieszczenia i upewnij się, że wymiary sofy pozwalają na swobodne chodzenie.

Wideo: Sofa rozkładana za mniej niż 1000 zł – którą wybrać?

Twój styl życia

Co zwykle robisz najbardziej w salonie? Czy oglądam telewizję? W takim razie wystarczą wygodne kanapy, które mogą być łatwe do oglądania. A może kochasz gościć gości i dobrze się bawić z przyjaciółmi? Wybierz styl, który oferuje więcej miejsc siedzących, jak na przykład sofa w kształcie litery L.

Odpowiedni kształt

W zależności od tego, jak duża ma być sofa i jaki ma być jej układ w pomieszczeniu, należy wybrać kształt, który najbardziej do niej pasuje. Liczne kształty sof obejmują m.in. prostokątne, półokrągłe i w kształcie litery L. Zależnie od wielkości sofy i jej aranżacji w pomieszczeniu należy wybrać odpowiedni kształt.

Odpowiednia tapicerka

Estetyczny charakter sofy to świetny sposób na zapewnienie gościom odpowiedniego wrażenia. Weź pod uwagę pokrowiec i funkcjonalność. Większość ludzi preferuje sofy skórzane, ponieważ są one trwałe i łatwe do czyszczenia.

Wybierz odpowiedni kolor

Ponieważ kanapy są centralnym punktem każdego pokoju, konieczne jest wybranie najlepszego koloru, aby zmienić wygląd i odczucia całej przestrzeni. Nie wahaj się wybrać czegoś w ekskluzywnym, spokojnym i jasnym kolorze.

Główny Styl Wyposażenia Wnętrz Sofa 

Rynek jest zalany różnymi stylami sof, które mogą stanowić wyzwanie przy podejmowaniu decyzji, na które się wybrać. Poniżej znajdują się najczęściej spotykane style sof do aranżacji wnętrz:

Mid-century

Ten ma kształt prostokąta, monochromatyczne obicie, wysoko podniesione nogi i plecy z falbanami. Nadaje się do modnych i minimalistycznych wnętrz.

Łóżko dzienne

Może być wykorzystywane jako kanapa w ciągu dnia i łóżko w nocy. Jest to korzystne, gdy masz wielu gości spędzających noc; zapewnia dodatkową przestrzeń do spania.

Chaise

Jest to fotel z długimi ramionami, przeznaczony do odchylania się; zwykle ma oparcie i pojedyncze, podwójne lub bez ramion.

English Roll Arm

Ma zaokrąglone ramiona i luźne poduszki na dole. Tył jest naturalnie ciasny.

Tuxedo

Wyróżnia się spośród innych sof bokserskim kształtem. Plecy i ramiona są tej samej wysokości.

Camelback

Ma zakrzywione plecy z jednym lub dwoma garbami.

Lawson

Tył nie jest ciasny, co oznacza, że poduszki są zdejmowalne. To popularny styl sofy w dzisiejszych czasach.

Chesterfield

Jego plecy mają głęboki guziczek tufting, a ramiona są zrolowane i mają taką samą wysokość z tyłu. Zazwyczaj jest zrobiony ze skóry.

Najpopularniejsze kolory sofy w aranżacji wnętrz

Oto kolory sofy, które większość ludzi uwielbia i preferuje:

Grey

Jest najbardziej popularna i choć może nie jest najciekawsza, dobrze funkcjonuje w różnych ustawieniach.

Niebieski

To jedyny kolor, który działa jako neutralny, uspokajający i przyjemny ton. Ma tendencję do mieszania się z otoczeniem.

Beżowy

Kolor, który nie może źle wyglądać; gwarantuje przytulny i godny szacunku wygląd pokoju.

Biały

Wymaga dużo utrzymania, ale jego neutralna atrakcyjność czyni go wspaniałym.

Zielony

To jest niesamowity kolor, i nie krzyczy.

Wniosek

Wystrój wnętrza fascynuje odpowiednim doborem sofy. Czy zastanawiasz się nad tym, aby salon stał się miejscem do życia? Niech Twoje sofy będą mózgiem tego marzenia!

Artykuły z tej samej kategorii: