MSM – Jakie są jego korzyści zdrowotne i możliwe skutki uboczne?

MSM

MSM lub znany również jako metylsulfonylometan jest związkiem organicznym, który jest syntetyzowany do stosowania jako suplement. Z natury występuje w małych ilościach w ziarnach, owocach i warzywach. MSM znajdujący się w proszkach i suplementach jest rozpuszczalny w wodzie i bezwonny związek, który dostarcza elementarną siarkę do organizmu.

Siarka jest ważna dla różnych funkcji organizmu. Organizm używa siarki do syntezy krytycznych substancji chemicznych, naprawy lub tworzenia tkanki łącznej, pomóc układowi trawiennemu wchłonąć niektóre składniki odżywcze z żywności i metabolizm poszczególnych pokarmów.

Jednak uzyskanie wystarczającej ilości siarki z diety może być trudne z pewnych powodów. Jednym z nich jest fakt, że w nowoczesnej diecie brakuje warzyw i świeżych owoców, które zawierają naturalnie występującą siarkę. Innym powodem jest to, że gleba, w której uprawiane są produkty, zmniejsza naturalną siarkę, która ogranicza ilość dostępnej siarki dla roślin do wchłonięcia podczas wzrostu w ziemi. Gotowanie może zniszczyć siarkę, która znajduje się obecnie w produkcie. Zapewnia, że sama dieta nie wystarczy jako źródło siarki.

MSM i jego korzyści zdrowotne

Najczęstsze zastosowania suplementów MSM koncentrują się na zdrowiu stawów i zmniejszają powszechne bóle, które są związane z aktywnością fizyczną lub ćwiczeniami.

Suplement diety MSM
MSM jako suplement diety

Niezależnie od tego, czy jest to formuła łączona, która zawiera chondroitynę, MSM i glukozaminę, kremy MSM do skóry lub produkty MSM do wstrząsania po treningu, główne korzyści z MSM obraca się wokół promowania elastyczności i zdrowia stawów.

Zwiększa elastyczność

W oparciu o badania naukowe, MSM skutecznie poprawia wspólną elastyczność. Co więcej, pomaga w redukcji tkanki mięśniowej i skórnej. Prowadzi do zwiększenia giętkości dzięki przywróceniu soczystości tkanki.

Wideo: MSM (metylosulfonylometan) i dlaczego ważne dla biegaczy

Poprawia kondycję i zdrowie Twojej skóry

MSM, które możesz kupić w sklepie internetowym Vegamega, jest ważny dla produkcji kolagenu. Z powodu małej ilości kolagenu w skórze powstają zmarszczki i zwiotczenie skóry, popękana lub sucha skóra. MSM współpracuje z witaminą C, budując nowe, zdrowe i nowe tkanki. MSM może normalizować powstawanie kolagenu i radykalnie poprawić zdrowie Twojej skóry.

Przyspiesza gojenie się

Kwas mlekowy i niektóre produkty uboczne powodują bolesność i ból w organizmie. MSM działa poprzez zwiększenie zdolności organizmu do pozbycia się produktów ubocznych na poziomie komórkowym. Przyspiesza to odzyskiwanie i odbudowę organizmu.

Artykuły z tej samej kategorii: