Wszystko o układach wydechowych

Samochód ze słabym układem wydechowym może wykazywać różne problemy, w tym niebezpieczne gazy, dudniące dźwięki pochodzące z tłumika lub rury wydechowej i niższą wydajność paliwa. Właściciele samochodów mogą również zauważyć emisję zapachu zgniłego jaja, gdy układ wydechowy jest wadliwy.  Możesz kupić układy wydechowe samochodowe w Silux Auto online store.

Samochód ze słabym układem wydechowym może wykazywać różne problemy, w tym niebezpieczne gazy, dudniące dźwięki pochodzące z tłumika lub rury wydechowej i niższą wydajność paliwa.

Części składowe układów wydechowych 

Układ wydechowy pojazdu składa się z kilku elementów współpracujących ze sobą w celu zmniejszenia hałasu wydechowego. Zapewnia on również drogę spalinom do opuszczenia silnika, umożliwiając im wydostanie się pod pojazdem. 

Układ wydechowy jest drogą wykorzystywaną do zapobiegania przedostawaniu się niebezpiecznych gazów do wnętrza pojazdu, które mogą powodować choroby u osób znajdujących się w środku. W większości przypadków układ wydechowy oczyszcza również wydalane spaliny, aby zmniejszyć emisję i zapewnić ochronę środowiska przed wszelkimi szkodami. 

Kilka elementów układu wydechowego to seria rur, czujników, wieszaków i zacisków. Ale można również znaleźć następujące elementy składające się na układ wydechowy pojazdu.

Przeczytaj także następny artykuł: Czysty i zorganizowany bagażnik

Bootector to ochraniacz na bagażnik samochodowy zaprojektowany tak, aby utrzymać bagażnik nie tylko w czystości, ale również w organizacji. Bootector wykonany jest z trwałego, wodoodpornego materiału i jest łatwy w montażu i użytkowaniu.

Katalizator 

Katalizator, lub to, co większość ludzi po prostu nazywa kotem, wykorzystuje substancję lub katalizator, taki jak pallad, rod, platyna lub dowolny związek chemiczny, który może sprawić, że reszta chemikaliów będzie reagować, nie powodując żadnych zmian w ich makijażu. 

Część przekształca niebezpieczne emisje z komory spalania silnika w dwutlenek węgla i parę wodną. Proces utleniania przekształca węglowodory w wodę i dwutlenek węgla, a tlenek węgla w dwutlenek węgla.

Nawet jeśli przekształcone gazy są nadal uważane za niebezpieczne dla atmosfery ziemskiej, są one mniej szkodliwe w porównaniu z gazami, które wytwarza silnik. Elementy te zazwyczaj wytrzymują około 100 000 mil. Często jednak ulegają awarii z powodu uszkodzenia zewnętrznego, zapłonu silnika, wycieku spalin lub niespalonego paliwa. 

Gdy kot zacznie szwankować, włączy się kontrolka silnika i może pojawić się zapach zgniłego jaja. Niestety, wymiana kota jest dość kosztowna ze względu na zawartość metali szlachetnych, takich jak mangan, rod, platyna czy cer. 

Artykuły z tej samej kategorii: