Osłona przeciwgradowa: Czego mogę użyć, aby ochronić swój samochód przed gradem?

Osłony przeciwgradowej

Grad nie jest prawdopodobnie jedną z klęsk żywiołowych, które przychodzą na myśl. Niestety, co roku może on powodować szkody w pojazdach i uprawach o wartości miliardów dolarów. Dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiedniej osłony przeciwgradowej, która ochroni Państwa pojazd przed szkodami wyrządzonymi przez grad. 

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się złapany w środku burzy, istnieje kilka rzeczy i sposobów, które można spróbować, aby utrzymać swój samochód bezpieczny od niszczących skutków gradu.

Użyj pokrowca lub kocy na samochód po gradobiciu 

Jeśli nie można znaleźć zadaszone schronienie podczas burzy gradowej, można uniknąć wgnieceń i wgłębień, przykrywając swój samochód z anti-hail pokrowca samochodu lub koce. Chociaż nie musi to powstrzymać wszystkich wgnieceń i wgnieceń od wystąpienia, mogą one nadal zmniejszyć je, aby pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. 

Instalacja osłony przeciwgradowej

Stosować maty podłogowe 

W przypadku, gdy zapomniałeś spakować pokrowiec na samochód grad lub koce, można również użyć maty podłogowe, które można umieścić nad przednią szybą tak, że nie zostanie złamany przez grad. To może nie być najlepszym wyborem, ale to jest coś, co można przynajmniej użyć.

Osłony przeciwgradowej
Osłony przeciwgradowej chroni przed niedogodnościami atmosferycznymi

Wynajmij lub kup zadaszony parking jak wiata samochodowa 

Dla ludzi, którzy nie mają żadnego zadaszonego obszaru, gdzie mogą zaparkować pod, to jest mądry pomysł, aby kupić carport. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, możesz rozważyć wynajęcie zadaszonego parkingu. 

Jak najszybciej znajdź zadaszony parking, jeśli podczas jazdy złapie Cię burza z gradem

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w środku burzy gradowej, upewnij się, że jak najszybciej znajdziesz schronienie. Użyj GPS w samochodzie lub telefonie komórkowym, aby znaleźć najbliższe zadaszone miejsce. Mogą to być np. stacje benzynowe, parkingi i inne. 

Jeśli mieszkasz w regionie zagrożonym gradem, wykup ubezpieczenie na wynajem lub kompleksowe ubezpieczenie.

Jeśli w Twojej lokalizacji zazwyczaj występują burze gradowe, to mądrym pomysłem jest wykupienie ubezpieczenia na wynajem lub kompleksowego ubezpieczenia, jeśli kiedykolwiek zostaniesz złapany w środku burzy gradowej. Uszkodzenia spowodowane przez grad mogą kosztować tysiące dolarów i nikt nie chce płacić za tak wysoki rachunek lub pozostawać bez samochodu przez kilka dni. 

Sprawdź pogodę przed wyjściem z domu 

Prawdopodobnie jedną z najprostszych i najłatwiejszych rzeczy do zrobienia jest sprawdzenie pogody w Twojej okolicy pod kątem jakiejkolwiek poważnej burzy. Jeśli kiedykolwiek jest zbliżający się grad, poszukaj zadaszonego parkingu w pracy lub upewnij się, że parkujesz w garażu swojego domu. 

Przenieś pojazd w pobliże budynku 

Jeśli zbliża się grad, można spróbować zaparkować samochód w bezpiecznym miejscu w pracy, aby pojazd był chroniony. Jeśli burza wydaje się nadchodzić z konkretnego kierunku, można przenieść pojazd na przeciwną stronę, aby jej uniknąć. 

Zostań w samochodzie podczas burzy z gradem

Nie wychodź z samochodu, jeśli nie jest to konieczne, ponieważ grad może spowodować poważne uszkodzenia ciała. 

Znalezienie dobrego zabezpieczenia antykradzieżowego jest ważne, aby za wszelką cenę chronić zarówno siebie, jak i swój samochód.

Artykuły z tej samej kategorii: