Tusze i proszki: wszystko, co należy wiedzieć o drukarkach laserowych

Niewiele osób jest w stanie oprzeć się zakupowi drukarki laserowej, ale gdy rozmawiamy o drukarkach, zawsze pojawia się znany problem toneru i atramentu. My stawiamy na toner, a co ważniejsze, na oryginalny toner laserowy. Ale przejdźmy krok po kroku. 

Drukarki laserowe wykorzystują mikroskopijne cząsteczki atramentu w postaci sproszkowanej, znane jako toner.

Komponenty drukarki laserowej z oryginalnym tonerem laserowym

Nowoczesna drukarka laserowa składa się z 8 głównych elementów, z których każdy jest niezbędny do uzyskania doskonałej jakości druku, do której jesteśmy dziś przyzwyczajeni. Anatomia drukarki obejmuje:

Zasilanie

Wymagając wysokiego napięcia do naładowania bębna, zasilacz przetwarza prąd zmienny na wyższe napięcie potrzebne do procesu transferu.

Bęben światłoczuły

Zadaniem zespołu bębna jest przyciąganie dodatnio naładowanych cząstek oryginalnego tonera laserowego do jego powierzchni. Aby to osiągnąć, drukarki laserowe zazwyczaj wykorzystują drut koronowy, który jest pod wysokim napięciem. Gdy bęben jest już odpowiednio naładowany, wiązka laserowa jest prowadzona po jego powierzchni przez lustra, które precyzyjnie skanują obrazy na powierzchni bębna.

Oryginalne kasety z tonerem laserowym

Drukarki laserowe wykorzystują mikroskopijne cząsteczki atramentu w postaci sproszkowanej, znane jako toner. Po podgrzaniu przez zespół utrwalacza toner topi się, co umożliwia jego połączenie z włóknami papieru pod ciśnieniem. Podobnie jak w przypadku wkładów atramentowych, toner jest najczęściej używany w kolorach CMYK. W połączeniu kolory te mogą odtworzyć dowolną paletę barw.

Kaseta z tonerem, zwana również oryginalnym tonerem laserowym, to nic innego jak element eksploatacyjny drukarki laserowej. Kasety z tonerem zawierają toner w proszku, czyli drobną, suchą mieszankę cząsteczek plastiku, węgla oraz czerni lub innych barwników, które tworzą obraz na papierze.

Stosowanie oryginalnych kaset z tonerem laserowym zapewnia najwyższą jakość druku.

Dlaczego tak bardzo upieramy się przy określeniu oryginalny toner laserowy?

Ponieważ stosowanie oryginalnych kaset z tonerem laserowym zapewnia najwyższą jakość druku. Zawierają one wszystkie najważniejsze elementy drukujące, które mają określony czas eksploatacji, więc po wymianie oryginalnej kasety z tonerem laserowym urządzenie jest praktycznie jak nowe.

Ponadto oryginalne kasety z tonerem laserowym są gwarancją jakości

Używając tego typu wkładów zamiast wkładów kompatybilnych, masz pewność, że każdy z nich zapewni wyjątkową wydajność. Ponownie napełnione kasety mogą nie drukować w takim samym standardzie jak oryginalne tonery laserowe, ponieważ ich wewnętrzne elementy mogą być częściowo lub całkowicie zużyte.

Produkcja i montaż oryginalnych kaset z tonerem laserowym to skomplikowana procedura obejmująca kilkaset procesów. Jednak coraz więcej marek lub improwizowanych sprzedawców sugeruje stosowanie napełnionych kaset z tonerem, które gwarantują doskonałą wydajność przy niższych kosztach. Oczywiście, takie osiągi nie są zgodne z obietnicami. 

Oryginalne tonery laserowe gwarantują, że toner nie będzie się gromadził na bębnie i wałku utrwalającym. Zapobiega to powstawaniu nieestetycznych linii, rozmazanego lub szarego tła, a także – co nie mniej ważne – uszkodzeniu drukarki.

Oryginalny toner laserowy pozwala uniknąć nieprzyjemnych linii na wydrukach

Bęben światłoczuły jest jednym z najbardziej wrażliwych elementów obrazowania w drukarce laserowej. Oryginalne tonery laserowe gwarantują, że toner nie będzie się gromadził na bębnie i wałku utrwalającym. Zapobiega to powstawaniu nieestetycznych linii, rozmazanego lub szarego tła, a także – co nie mniej ważne – uszkodzeniu drukarki. Oryginalny toner laserowy zapewnia prawidłowe działanie zespołu bębna, gwarantując wyraźne i czyste dokumenty w krótkim czasie.

Czystsze miejsce pracy dzięki oryginalnemu tonerowi laserowemu

Brzmi to jak trywialna sprawa, ale wcale taka nie jest: unikanie plam i kurzu wokół sprawia, że środowisko pracy jest czystsze i zdrowsze. W rzeczywistości, w przeciwieństwie do oryginalnego tonera laserowego, kompatybilne wkłady, a nawet gorzej, regenerowane, mają tendencję do pozostawiania plam, kurzu i smug świeżego atramentu na papierze, które po usunięciu z drukarki nieodwracalnie zabrudzą inne dokumenty lub powierzchnie. Jeśli to dla Ciebie za mało, powinieneś również wiedzieć, że oryginalne tonery laserowe są łatwiejsze do recyklingu.

Producenci oryginalnych tonerów laserowych podlegają w rzeczywistości większej kontroli zarówno materiałów i ich jakości, jak i dynamiki składowania i utylizacji, które – jeśli są zgodne z przepisami – mają znacznie mniejszy wpływ na środowisko i nie generują niepotrzebnych odpadów.

Oczywiście wiemy, że koszt oryginalnego tonera laserowego jest wyższy niż koszt kasety regenerowanej lub kompatybilnej, ale na końcu gry należy dokonać prostego wyboru: czy wolimy oszczędzać pieniądze, czy trwałe zdrowie naszej drukarki laserowej?

Artykuły z tej samej kategorii: