Ten typ grzejnika nie jest powszechny w domach północnoamerykańskich

Recenzja podgrzewacza wody Eccotemp L5 tankless

Przenośny bezzbiornikowy podgrzewacz wody Eccotemp L5 jest idealnym uzupełnieniem naszego systemu wodnego Campervan. Sprawdzanie rzeczywistości: wystarczy delikatna letnia bryza, aby zimny prysznic był naprawdę zimny. Dzięki Eccotemp L5 możemy się rozgrzać i cieszyć! Uważamy, że często wyznacza to granicę pomiędzy braniem prysznica, a nie braniem go.

Jak to działa

Eccotemp L5 tankless jest bezzbiornikowym podgrzewaczem wody, co oznacza, że nie ma zbiornika ciepłej wody; woda jest podgrzewana natychmiast, na żądanie. Oznacza to, że możesz brać prysznic przez cały dzień i nigdy nie zabraknie ciepłej wody! (cóż, dopóki nie skończy ci się propan lub woda). Ten typ grzejnika nie jest powszechny w domach północnoamerykańskich (ale zaczynamy je widzieć coraz więcej), ale są one dość powszechne w Europie, ponieważ są bardziej wydajne niż tradycyjny podgrzewacz wody ze zbiornikiem. W rzeczywistości utrzymywanie zbiornika wody w wysokiej temperaturze przez cały dzień nie jest skuteczne; Co więcej, zbiornik często znajduje się daleko od urządzenia i przez rury przepływa znaczna ilość energii i woda marnuje się, czekając, aż się ona nagrzeje.

Źródło wody

Nagrzewnica jest podłączona do naszego systemu wody pod ciśnieniem. Nasz system jest podobny do każdego RV: mamy 25-litrowy zbiornik świeżej wody, a pompa wodna Shurflo wytwarza ciśnienie wymagane do zasilania urządzeń (umywalka, mycie rowerów i gorący prysznic).

Ustawienia

Gaz i wodę (przepływ) można dostosować do własnych preferencji. Temperatura prysznica zależy od kombinacji ustawienia gazu / wody (i zmienia się również w zależności od temperatury wody w zbiorniku!). Na przykład większa ilość wody (max) powoduje obniżenie temperatury prysznica, ponieważ przez wymiennik ciepła przepływa więcej wody w określonym czasie.

Co nam się podoba

  • Niedrogi.
  • Może być zintegrowany z naszym systemem wody pod ciśnieniem.
  • Można regulować od ciepłego do gorącego (jest dość mocny przy ustawieniu maksymalnym).
  • Może być używany bez ogrzewania (zimne prysznice)
  • Łatwy w obsłudze (bez konieczności podpinania wody i propanu za każdym razem).

Co nam się nie podoba

  • Chcielibyśmy, aby gałka wody mogła być ustawiona na niższe ustawienie, aby zaoszczędzić wodę (ale możemy to zmienić, używając zaworu, który zainstalowaliśmy).

Klienci przekonali się również, że L5 jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Jest mały i zajmuje niewiele miejsca. Dzięki temu, że waży mniej niż 6 kg, wiele osób kupiło go na kemping. Temperaturę i ciśnienie wody można łatwo regulować.

Artykuły z tej samej kategorii:


Opublikowano

w

przez

Tagi: