Pilarką łańcuchową, która łączy niektóre najlepsze cechy Husqvarny

Uruchamianie pił łańcuchowych może być czasem trudnym i frustrującym procesem i jest tylko jednym z powodów, dla których wiele osób wybiera piłę elektryczną. Jednak dzięki systemowi Smart Start firmy Husqvarna rozpalanie 445 jest stosunkowo łatwe. Oprócz zmniejszenia oporu linki rozrusznika nawet o 40%, system Smart Start jest wyposażony w zawór dekompresyjny, który zmniejsza ciśnienie w cylindrze, ułatwiając rozruch.

Aby rozpocząć, wystarczy upewnić się, że hamulec jest włączony, nacisnąć zawór dekompresyjny, wyciągnąć i podnieść dławik, nacisnąć pompkę zastrzykową paliwa około sześć razy i pociągnąć linkę, aż piła się uruchomi. Dławik można następnie przesunąć z powrotem, aby go wyłączyć. Producent podaje instrukcje dotyczące uruchamiania piły zarówno w zimnych, jak i ciepłych warunkach, dlatego należy postępować zgodnie z nimi. Użytkownicy zatwierdzili, że piła uruchamia się dobrze nawet w temperaturach poniżej zera, co jest dobrą wiadomością, jeśli mieszkasz w zimnym klimacie.

Obsługa piły nie będzie problemem dla większości ludzi dzięki lekkiej konstrukcji. Chociaż jest cięższa niż przeciętna elektryczna piła, wypada całkiem nieźle w porównaniu z innymi maszynami napędzanymi gazem. Powinno to zmniejszyć zmęczenie i umożliwić użytkownikom cięcie przez dłuższy czas.

Inną cechą tej piły są jej zmniejszone wibracje. Jedną wielką zaletą pił Husqvarna jest to, że są one zaprojektowane z dużą ilością tłumików drgań, aby zmniejszyć wibracje uchwytów. W Husqvarna 445 wibracje przedniego uchwytu mierzy się na 3,1 m / s2, a na tylnym uchwycie na 4,9 m / s2. Pod względem elektronarzędzi wartość poniżej 5 m / s można uznać za niską, co oznacza, że zalecany czas, w którym można używać piły, jest zwiększony. W takim przypadku powinieneś być w stanie używać piły nieprzerwanie przez dwie godziny w ciągu ośmiu godzin, bez naruszania zaleceń dotyczących bezpieczeństwa. Oczywiście bezpieczne stosowanie zależy od innych czynników, takich jak postawa ciała i temperatura, a użycie rękawic zapewni jeszcze większą ochronę.

Podczas pracy, 445 generuje poziom hałasu 103 decybeli, przy uchu operatora. Jest to typowe dla piły napędzanej gazem, a ochrona uszu jest zalecana, gdy poziom hałasu przekracza 90 decybeli. Jeśli planujesz używać piły przez dłuższy czas, powinieneś zainwestować w jakieś nauszniki.

Ogólnie rzecz biorąc, opinie użytkowników zdecydowanie sugerują, że ta piła jest bardzo łatwa w obsłudze.Artykuły z tej samej kategorii: