Zabezpiecz swój hosting w chmurze prywatnej i pożegnaj się z obawami

Bezpieczeństwo jest bez wątpienia jedną z wiodących korzyści z prywatnej chmury hostingowej, która daje jej przewagę nad publicznymi chmurami. Jednakże, będzie to możliwe tylko wtedy, gdy jest to prawidłowo wdrożone.  

Kontrola dostępu

Kontrola dostępu do chmury powinna być w rękach administratora chmury, kierownika działu biznesowego, członka projektu i administratora projektu. To właśnie oni będą używać uwierzytelniania po stronie serwera, aby uzyskać kontrolę dostępu do chmury prywatnej.

Bezpieczeństwo jest bez wątpienia jedną z wiodących korzyści z prywatnej chmury hostingowej, która daje jej przewagę nad publicznymi chmurami.

Każda grupa musi mieć różne poziomy dostępu i przywilejów. Twój administrator chmury musi być jedyną osobą, która ma dostęp do wszystkich danych. Aby zabezpieczyć swoje dane w chmurze, musisz zastosować różne środki identyfikacji. Rozwiązania te pomogą Ci określić, kto ma dostęp do Twoich danych w chmurze. Zarządzanie dostępem musi być Twoim priorytetem numer jeden, jeśli chodzi o hosting w chmurze prywatnej.

Bezpieczeństwo aplikacji

Istnieje trójwarstwowe zabezpieczenie aplikacji w chmurach prywatnych, które chroni je przed napastnikami i obejmuje następujące elementy:

Oddzielne sieci prywatne

Możliwe jest tworzenie własnych sieci prywatnych w chmurze prywatnej. Sieci te będą całkowicie odseparowane od siebie. Nie ma również potrzeby czekać na administratora sieci, aby dać Ci zakres podsieci IP.

Przeczytaj ten artykuł: Najlepsze powody, aby jak najszybciej zarejestrować nazwę domeny

Utrzymanie silnej i solidnej obecności w Internecie jest koniecznością dla firm każdej wielkości, niezależnie od oferowanych przez nie usług czy produktów. Jednocześnie jest to również doskonała okazja, aby poprawić swoją tożsamość osobistą w sieci. Jednym z pierwszych kroków, jakie należy podjąć przy tworzeniu swojego portfolio internetowego, jest rejestracja nazwy domeny.

Polityka zapory maszyny wirtualnej

Nie ma otwartych portów w twojej maszynie wirtualnej i tylko kilka określonych portów będzie dostępnych. 

Maszyna wirtualna może działać za firewallem obwodowym

Serwer w chmurze może działać za standardową zaporą sieciową. Każdy może wdrożyć swoją własną maszynę wirtualną w chmurze publicznej.  Oznacza to, że programiści nie są świadomi otwartych portów. Śledzenie działających aplikacji będzie również trudne. To spowalnia dostarczanie aplikacji. Ale, to jest coś, co nie będzie się martwić, jeśli używasz prywatnego hostingu w chmurze.

Przeczytaj także następny artykuł: Tusze i proszki: wszystko, co należy wiedzieć o drukarkach laserowych

Kaseta z tonerem, zwana również oryginalnym tonerem laserowym, to nic innego jak element eksploatacyjny drukarki laserowej. Kasety z tonerem zawierają toner w proszku, czyli drobną, suchą mieszankę cząsteczek plastiku, węgla oraz czerni lub innych barwników, które tworzą obraz na papierze.

Autoryzacja i uwierzytelnianie

Mechanizm uwierzytelniania musi być używany do identyfikacji użytkowników. Dane uwierzytelniające administratora i użytkownika muszą być bezpiecznie przechowywane w chmurze. Jednokierunkowe szyfrowanie może być użyte do zabezpieczenia danych. Możesz również użyć różnych dostępnych narzędzi do śledzenia działań użytkowników. Dla każdego użytkownika zostanie wygenerowany tymczasowy klucz sesji. Można go następnie użyć do monitorowania działań i poleceń użytkownika. Po wygaśnięciu klucza tymczasowego, użytkownik zostanie automatycznie wylogowany. Może on użyć tych samych danych uwierzytelniających, aby zalogować się ponownie.

Zarządzanie podatnością na zagrożenia

Twoja chmura musi być regularnie skanowana pod kątem wszelkich luk w zabezpieczeniach. Istnieją różne narzędzia, które można znaleźć na rynku, aby pomóc w skanowaniu sieci chmury prywatnej. Następnie należy przeprowadzić testy penetracyjne w celu określenia luk w zabezpieczeniach i ich poziomu ryzyka. Można współpracować z profesjonalnym ekspertem ds. bezpieczeństwa, który pomoże w zarządzaniu podatnościami. Przeprowadzanie regularnego skanowania podatności i audytów bezpieczeństwa jest koniecznością, aby zapewnić, że serwer pozostaje bezpieczny przed hakerami. 

Skorzystaj z tych pomocnych wskazówek dla prywatnego hostingu w chmurze, aby być bezpiecznym przez cały czas i zachować swoje pertinent data bezpieczne.  

Artykuły z tej samej kategorii: